Česky English

POSLEDNÍ OBRÁZKY


Vítám vás na stránkách věnovaných fotografii vzdáleného vesmíru. Mimo fotografií objektů rozlehlých prostor které obklopují naši planetu zde naleznete i fotografie přírody, krajiny a architektury. Příležitostně zde budou zveřejňovány i výsledky fotografických experimentů a to vše v sekci "Ostatní".

V dnešní době si už málo lidí uvědomuje, že jsme součástí něčeho báječného, nepředstavitelně velkého, tajemného, plného nezměrné energie - součástí vesmíru. V dnešní době jevíme o vesmír zájem pouze v televizních zprávách při příležitosti nějaké "senzační" události, kterou nám novináři náležitě přibarví nebo ve sci-fi thrillerech. S opravdovou realitou má tato produkce většinou málo společného. Faktem je, že v dnešní době obloha postupně mizí. To vše jen kvůli nadměrnému svícení špatně konstruovaným venkovním osvětlením. Při pohledu neozbrojeným okem máme v noci možnost spatřit na obloze pár osamocených bodů, které pochopitelně nikoho nemohou nadchnout. Za možností spatřit oblohu, jakou viděli naši předkové již musíme cestovat do opuštěných končin této planety. Nicméně ten pohled rozhodně stojí za to.

Prezentované fotografie mají poukázat na to, že nás za clonou neproniknutelného světelného smogu naší takzvaně vyspělé civilizace obklopuje něco úžasného, estetického, něco co je nad našimi běžnými starostmi. Bohužel i pořizování těchto fotografií nám amatérům bude pravděpodobně nejdéle do 10 let zapovězeno, pokud bude zamořování světelným smogem pokračovat tempem jako nyní a noc bude proti všem zákonům přírody proměněna v permanentní den, především ve jménu zisku bezohledných energetických molochů. Pak už budeme moci jen společně s Lisou Simpson skládat "Ódy na vyblitou oranžovou"

Hradec Králové, 20.3.2012

news

photostrip

Pro správné zobrazení fotografií je třeba mít dobře zkalibrovaný monitor. Pokud na proužku uvedeném níže nerozeznáte všech 26 odstínů šedé, seřiďte si prosím jas a kontrast monitoru.

calibration strip

Loading